Рекомендації та поради батькам

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ  

• Якщо дитину постійно критикують - вона вчиться ненавидіти.
• Якщо дитину висміюють - вона стає замкнутою.
• Якщо дитину хвалять - вона вчиться бути вдячною.
• Якщо дитину підтримують - вона вчиться цінувати себе.
• Якщо дитина зростає в докір - вона буде жити з постійним "комплексом провини".
• Якщо дитина зростає в терпимості - вона вчиться розуміти інших.
• Якщо дитина зростає в чесності - вона вчиться бути справедливою.
• Якщо дитина зростає в безпеці - вона вчиться довіряти людям.
• Якщо дитина росте у ворожнечі - вона вчиться бути агресивною.
• Якщо дитина зростає в розумінні і доброзичливості, вона вчиться знаходити любов у світі і бути щасливою.


Дитина – іноземець, вона не розуміє мови, не знає напрямку вулиць, не знає законів та звичаїв. Часом воліє озирнутися сама; важко – попросить вказівки і поради. Необхідний гід, який  - чемно відповість на всі її питання.
Поважайте її незнання! (Януш Корчак - польський педагог, письменник, лікар і громадський діяч, автор книги "Як любити дитину")


10 принципів виховання дітей від Яна Корчака

1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, або таким, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, та – третьому, і це незворотний закон вдячності.
3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде.
4. Не стався до її проблем зверхньо. Життя дане кожному під силу, і будь упевнений – їй воно важке не менше, аніж тобі, а може бути, і більше, оскільки у неї немає досвіду.
5. Не принижуй!
6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини – її зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них – ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини, просто пам’ятай: для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все можливе.
8. Дитина – це не тиран, який заволодіває всій твоїм життям, не тільки плід від плоті та крові. Це та дорогоцінна чаша, яку життя дало тобі на зберігання і розвиток в ньому творчого вогню. Це любов матері і батька, у яких буде рости не «наша», «своя» дитина, але душа, дана на зберігання.
9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій дитині того, чого не хотів би, щоб робили твоїй дитині.
10. Люби свою дитину будь-якою – неталановитою, невдахою, дорослою. Спілкуючись з нею, радій, бо дитина – це свято, яке поки що з тобою.Виховання підлітків: 5 основних навичок

Підлітковий вік – це час, коли дитина переживає значні зміни. Вона вже не маленька, але ще й не доросла. Виховуючи підлітка, батьки мають відкоригувати свої навички, зробити їх більш ефективними.

Розвиток підлітків

Розгляньмо сфери, у яких у підлітків стаються зміни:
 • моральний розвиток. Підлітки прагнуть справедливості, вони орієнтовані на переконання своїх батьків, переймають їхні цінності;
 • емоційний розвиток. У підлітків починається статевий розвиток, тому вони легко збуджуються під дією зовнішніх стимулів;
 • соціальний розвиток. Більшу частину вільного часу підлітки проводять не в родині, а з друзями, однолітками або в школі. Це зовсім інший світ, де підлітки виявляють надзвичайну чутливість до того, що говорять або роблять інші люди, особливо представники протилежної статі;
 • розумовий розвиток. Підлітки постійно сперечаються, на все щемливо реагують. Вони нерідко висловлюють власну думку, кидаючи виклик загальновизнаним авторитетам і думкам;
 • фізичний розвиток. Підлітки надмірно переймаються змінами, які відбуваються з їхнім тілом. Навіть звичайний прищ може стати для підлітка катастрофою.

Як налагодити зв'язок із підлітком

 • дисципліна й обмеження. Важливо обговорити з підлітком, яка його поведінка прийнятна, а яка – ні;
 • розмови про секс. Поговоріть із підлітком про секс, розкажіть про захворювання, що передаються статевим шляхом. Якщо для вас ця тема є не досить зручною, дайте підлітку почитати відповідні книги;
 • підтримка й допомога. Допоможіть підлітку при ухваленні життєвих рішень. Поговоріть із ним про вибір кар'єри, гроші, школу, друзів і взаємини з протилежною статтю;
 • спілкування. Якщо ви замало спілкуєтеся з підлітком, це може спричинити проблеми. Підлітки потребують особистого простору, тому вам потрібно поважати цю потребу, але завжди бути на зв'язку з ними;
 • приймайте поведінку дитини. Ваші взаємини з підлітком можуть бути не надто ідеальні. Не варто очікувати, що він завжди дослухатиметься всіх ваших вказівок. Прийміть недосконалу поведінку дитини й усі її витівки. Це допоможе вам зберегти з нею зв'язок;
 • виявляйте повагу. Дуже важливо поважати підлітка й бути готовими до того, що він змінюватиметься. Кожен підліток унікальний, і вам варто прийняти всі його риси.

Ефективні навички для виховання підлітка

1. Магічна фраза «поки що»
Багато людей вірить, що вимовлені слова впливають на реальність. Часто дитина вимовляє фрази на кшталт: «Я геть не розуміюся на математиці», «Я не вмію плавати» тощо. Вам варто дещо доповнити такі фрази.
Коли ви говорите, що не вмієте чогось, то маєте на увазі, що змирилися з цим фактом і не ладні його міняти. Якщо наприкінці фрази ви скажете: «Поки що», це змінить її зміст.
«Я поки що не досить добре розуміюся на математиці, але зможу її опанувати, якщо щодня займатимуся нею». Фраза «поки що» дає надію на позитивні зміни. Поясніть дитині, що кожна людина в змозі домогтися всього, чого запрагне. Вона здатна зрозуміти все, що захоче, і при бажанні розвинути ті чи інші навички. Привчіть дитину використовувати фразу «поки що» й побачте прийдешні зміни.
2. Навчання чогось нового завжди починається з невдач
Усвідомивши таку закономірність, можливо, ви спочатку будете шоковані. Але дозвольте підлітку помилятися й радіти цим помилкам, хоча такі ситуації не завжди будуть легкими й бажаними для вас. Цю надзвичайно важливу навичку повинні розвинути в собі всі батьки. Зрозуміло, ніхто не бажає своїм дітям невдачі, але в самостійному житті поразки неминучі. Підліток має бути до цього готовий.
Практично всі знамениті й успішні люди хоча б раз у житті зазнавали невдачі. Невдача – це ще не кінець світу. Крім того, невдача – це перший крок до успіху, і головне – не зупинятися на шляху до омріяного.
Поясніть це своїй дитині й таким чином допоможіть їй упоратися зі стресом і занепокоєнням.
3. Мислення, яке веде до розвитку
Згідно з дослідженнями в галузі нейрології, мозок людини розвивається щодня протягом усього її життя. На розвиток мозку впливають наші повсякденні справи. Поясніть дитині, що все, чим вона займається, впливає на її розвиток. Це допоможе вам правильно організувати її дозвілля.
Якщо підліток досяг тих чи інших результатів, не просто похваліть його, а допоможіть йому усвідомити шляхи застосування здобутих навичок і напрям подальшого руху. Наприклад, отримуючи високі оцінки в школі, дитина може радіти тому, що вчиться краще за всіх у класі. І, зрозуміло, це гідне похвали. Але водночас батькам варто мотивувати сина чи доньку до подальшого розвитку й нових досягнень.
Головний принцип розвитку досить простий: не намагайтеся перевершити інших – намагайтеся перевершити самих себе. Докладайте саме до цього дедалі більше зусиль. Використовуйте такий принцип, виховуючи свого підлітка.
4. Наголошуйте на сильних сторонах
Батьки часто зосереджують свою увагу на тому, у чому їхня дитина недостатньо успішна, забуваючи про її переваги. Натомість варто подумати про те, у чому сильна дитина. Усвідомлення своїх сильних рис допоможе їй почуватися щасливою й досягти успіху в житті. Якщо підліток знає свої переваги, він може використовувати їх, щоб виправляти власні недоліки.
5. Конструктивна реакція
Ця навичка знадобиться батькам у різних життєвих ситуаціях, особливо у взаєминах із підлітками. Важливо розуміти, що реакція на погані події не менш важлива, ніж на приємні.
Іноді, коли дитина каже, що отримала гарну оцінку з англійської мови, ми запитуємо: «А що ти отримав (отримала) з математики?». Потрібно виявляти конструктивну реакцію на гарні новини, які нам повідомляє дитина. Похваліть її і попросіть розповісти деталі. Дайте їй зрозуміти, що ви зацікавлені у її розповіді. Це мотивує дитину висловлювати її позитивні емоції. Якщо ви виявите цікавість, наступного разу вона не менш охоче розповідатиме вам радісні новини.
Підтримуйте емоційний зв'язок із дитиною. Радійте разом із нею в щасливі моменти її життя, запитуйте її, як вона почувається і підтримуйте її. Якщо ви не приділяєте підліткові належної уваги, то й він наступного разу не намагатиметься ліпше виконувати ту чи іншу діяльність.

Переваги позитивного виховання підлітків


Ви дивуєтеся, чому ваш підліток поводиться вкрай нестерпно? Чому йому бракує тих прекрасних якостей, якими володіють його однолітки у вашому районі? Відповіді на ці запитання, імовірно, пов'язані з тим, як ви виховували його раніше. Позитивне виховання надзвичайно важливе, щоб виростити підлітка й навчити його дотримуватися правильного способу життя.
Спільне проведення часу з дитиною, бесіди, уміння слухати тощо – усе це важливі аспекти позитивного виховання. Для того щоби стати самодостатньою, доброю, чуйною та працелюбною людиною, підлітку необхідне ваше наставництво. Домогтися цього можна єдиним способом – виховуючи дитину з оптимізмом. Оптимізм відіграє важливу роль у формуванні ставлення підлітків до життя й поведінки.

Що таке позитивне виховання?

Це тип батьківства, наставництва, який допомагає тримати підлітків на правильному шляху. При такому типі виховання використовуються тільки позитивні методи розвитку й повністю виключаються жорсткі методи дисципліни з метою корекції поведінки. Простіше кажучи, позитивне виховання можна назвати ласкавим вихованням, дбайливим наставництвом, позитивною дисципліною та м'яким керівництвом.
Позитивне виховання допомагає виховувати підлітків сумлінними, уважними й відповідальними людьми. Ці діти виростають гармонійними, щасливими й винахідливими. Позитивне виховання – це, власне, навіть не стиль виховання в повному розумінні цього слова. Насправді, це спосіб вести повноцінне життя разом з дитиною.
Часто підлітки відчувають розгубленість і не можуть прийняти життєво важливе рішення. У таких випадках позитивні думки стають дуже важливими й допомагають їм, як добрі друзі. Як батьки, ви можете впливати на свого підлітка таким чином, щоб він виріс гідною людиною.
Тепер, коли ви знаєте, що таке позитивне виховання дітей, можна перейти до обговорення шести дивовижних переваг становлення позитивними батьками.
1. Демонструйте прихильність. Важливий аспект виховання підлітка – прояв прихильності до нього. Намагайтеся зрозуміти його точку зору й цінуйте його почуття. На перший погляд, почуття підлітка можуть бути позбавлені сенсу або здаватись ірраціональними, але ви повинні визнати їх. Крім того, надзвичайно важливо час від часу хвалити дитину, щоб вона не відчувала себе обділеною або позбавленою уваги.
2. Звертайте увагу. Батькам важливо звертати пильну увагу на те, що каже або думає підліток. Щоразу, коли ви вказуєте дитині на її помилки, негаразди, ви повинні робити це дуже делікатно й по-доброму. Налагодження конструктивного зворотного зв'язку в цьому віці має життєво важливе значення. Для того щоб виховати підлітка належним чином, важливо звертати увагу на його потреби й давати йому можливість відчувати себе оточеним турботою і значущим. Коли ви почнете дотримуватися цієї поради як відповідальні батьки, підліток зможе зробити великий крок уперед у своєму розвитку й буде, як і раніше, любити вас.
3. Не примушуйте підлітків. Підлітки за своєю природою бунтарі. Чим більше ви змушуєте їх, тим більше шансів на те, що вони зіб'ються з правильного шляху й перестануть вас слухати. Тому фахівці не рекомендують примушувати підлітків, оскільки примус призводить тільки до розбіжностей і відчуженості.
Дозвольте дитині йти за покликом свого серця, і нехай вона експериментує з новими зачісками та одягом. Думка підлітка обов'язково буде відрізнятись від вашої. Дозвольте йому знайти свій шлях.
Найкраще підходити до цього завдання з позиції постійного зростання зрілості підлітка. Складіть для дитини такий розклад, в якому знайдеться місце її дозвіллю. Таким чином, вона буде приділяти час навчанню й матиме можливість відпочивати, радіти життю й розпоряджатися вільним часом на власний розсуд.
Ослаблення батьківського тиску сприяє розвитку почуття відповідальності й чуйності підлітка. Нехай дитина дізнається, що таке незалежність, навчиться самовиражатися.
Ніколи не порівнюйте підлітка з собою в його роки. Це, як правило, дратує.
4. Скеровуйте та заохочуйте дитину розумно. Якщо ваш підліток хоче зробити татуювання або пірсинг, ви повинні попередити його про супутні проблеми й небезпеки цих дій, але в жодному разі не варто негативно висловлюватися про його вибір. Постарайтеся, щоб дитина дізналася про хвороби, які можна підхопити при нанесенні татуювання та проколюванні частин тіла для пірсингу. Порозмовляйте з нею про шрами, алергічні реакції, гепатит С, ВІЛ і шкірні інфекції.
5. Заохочуйте реальну й віртуальну дружбу. Завжди заохочуйте прагнення підлітка знаходити нових друзів. Це допомагає дітям весело проводити час і позбавлятися стресу. Дружба діє як чудовий релаксант при пригніченості та тривозі. Міцна дружба також допомагає підліткам повернутись на правильний шлях і стати самодостатніми людьми. Намагайтеся відстежувати нові контакти дитини в соціальних мережах, щоб уникнути віртуальних загроз.
6. Участь у спортивних заходах та іграх. Участь у спортивних заходах та іграх сприяє особистісному зростанню. Розвинена індивідуальність допоможе підлітку стати порядною дорослою людиною, крім того, заняття спортом сприяють здоровому способу життя та добрій спортивній формі.
І останнє, але не менш важливе: будьте пильні із приводу взаємин підлітка, його знайомств і романтичних захоплень. Допомагайте, підказуйте та підтримуйте дітей, і ви допоможете їм стати порядними дорослими людьми

Як навчити підлітків вирішувати конфлікти?

Бути підлітком нелегко. Проміжок часу між дорослим життям і дитинством сповнений змін – як фізичних, так і емоційних. Через високу гормональну активність підлітку часом важко залишатися «соціальним». Істерики, образи, ігнорування батьків – усе це стандартна для нього поведінка. Більшість підлітків уважають, що інші «просто не доганяють». Але ми всі були підлітками. Ми обов'язково наздоженемо!

Для того щоби підліток легше впорався з цим важким перехідним періодом, дайте йому набір необхідних життєвих навичок. Зокрема, усі підлітки повинні оволодіти навичками вирішення конфліктів. І вам як батькам треба стати в цій справі справжніми вчителями.

Чому виникають конфлікти?

Конфлікти є частиною життя. Незалежно від того, наскільки ви хочете захистити свою дитину від конфліктів, вона обов'язково зіткнеться з ними в реальності. Конфлікт може виникнути в родині, із братами, сестрами та батьками, із друзями та суспільством у цілому. Але є те, що треба обов'язково пояснити дитині – конфлікт не завжди дає негативний досвід. Пам'ятайте: конфлікт може призвести до змін, позитивних змін!

Наслідки конфліктів

Коли справа доходить до конфлікту, без набору необхідних навичок підліток може потрапити у складну ситуацію. Удома невирішені конфлікти можуть призвести до загострення стосунків. За межами сім'ї конфлікти призводять до зруйнованої дружби, покарання за погану поведінку (у школі) й навіть насильства!

Навчання підлітків навичок вирішення конфліктів

Допомогти дитині ефективно долати негативні моменти й орієнтуватись у житті – це частина ваших батьківських обов'язків. З раннього віку почніть навчати її простих і дієвих способів управління конфліктами. Можливо, дитина не подякує вам за це сьогодні, але ви зможете пишатись добре виконаною роботою!

Познайомте підлітка з такими «заповідями» вирішення конфліктів.

 • Заповідь 1: конфлікт – це реальність, утекти від нього не вийде, гра в хованки не вирішить проблему.
 • Заповідь 2: проблема не зникне тільки за твоїм бажанням. Не прикидайся й не одягай маску. Приховувати свої почуття – не найкращий варіант.
 • Заповідь 3: учись боротися з проблемою, а не з людиною. Конфлікт виникає через спірне питання (складну ситуацію), а не через людину. Не переходь на особистості.
 • Заповідь 4: проявляй повагу. Прислухайся до іншої людини. Слухай уважно. Слухати батьків або вчителів іноді нудно, але абстрагування не вирішує проблем.
 • Заповідь 5: будь асертивним* – демонструй увічливу наполегливість. При вирішенні конфліктів не треба проявляти ні пасивність, ні агресію. Бути асертивним – це означає висловлювати свою думку впевнено та спокійно, бути сповненим поваги як до себе, так і до опонента.
 • Заповідь 6: учись домовлятися. Це найважливіша навичка, яку слід набути. Уміння домовлятись допоможе тобі в довгостроковій перспективі.
 • Заповідь 7: дотримуйся теперішнього часу. Не пригадуй минулі образи та розбіжності. Це ще більше посилить конфлікт.
 • Заповідь 8: замовчування не допомагає. Ображатись на опонента так само погано, як і проявляти до нього агресію – проблема залишиться невирішеною. Обговорюй її.
 • Заповідь 9: намагайся зрозуміти. Спробуй поставити себе на місце іншої людини. Не займай оборонну позицію й уважно аналізуй ситуацію з різних точок зору.
 • Заповідь 10: навчись вибачатися. Встань перед дзеркалом і тренуйся, якщо це необхідно! Якщо ти не правий, прийми це, від цього ти не станеш «слабаком». Навпаки, тільки сильна людина може сказати «вибач». Це просте слово творить дива, спробуй!

Перераховані навички, подані у вигляді заповідей, не тільки допомагають підлітку вирішувати конфлікти, а і знадобляться в житті. Підлітки вперті, і якщо ви почнете втрачати терпіння, просто зробіть глибокий вдих. Пам'ятайте, що ви теж колись були підлітком.

Дуже важливо вже з раннього віку починати прищеплювати дані навички. Навчання вирішувати конфлікти в підлітковому віці спочатку перетворює дітей на бунтарів, і ви як батьки повинні бути поруч з ними. Будьте присутніми, будьте в курсі того, що відбувається в житті дитини, але робіть це з повагою до її особистого простору. Гормони з часом ущухнуть, просто постарайтесь не дозволити їм залишити негативний слід у житті вашої дитини!

* Асертивність – поведінка, що поєднує внутрішню силу та ввічливість по відношенню до оточуючих. Це здатність у ситуації зовнішнього тиску коректно відстоювати свої інтереси та свою лінію поведінки, спокійно казати «ні» тому, що вас не влаштовує та продовжувати в соціально прийнятній формі ефективно наполягати на своїх правах.

10 фільмів, які варто подивитися разом з дитиною.

Список психолога
Кіно може допомогти нам краще розуміти своїх дітей. Психолог Лінда Джонс Руфер (Linda Jones Rufer) склала список кінокартин, в яких зачіпаються теми дорослішання, пошуків себе і подолання труднощів на шляху становлення.
«Фільми, які є в цьому списку, варто подивитися і дітям, і батькам, – каже Лінда Руфер. – Після перегляду спробуйте обговорити їх разом і з’ясувати, що вас особливо зворушило, що здалося знайомим і навіть наболілим. Можливо, це допоможе вам самим зробити правильний вибір і уникнути помилок».
1. Крижане серце (2013)
Вік: від 6 років
Про що: Анна, принцеса казкового королівства, відправляється на пошуки своєї сестри Ельзи, яка, давши волю емоціям, випадково наклала закляття вічної зими на всю країну. Їй належить переконати сестру в своїй любові і перевірити свої почуття до обранця.
Чому вчить:
самовідданості;
вмінню розуміти і виражати свої емоції;
вмінню відкриватися іншим, любити.
2. Вперед і вгору (2009)
Вік: 6-10 років
Про що: Сімдесятирічний Карл після смерті дружини вирішує здійснити її мрію: відправитися до Райського водоспаду в Південній Америці. Він надуває сотні повітряних кульок, які перетворюють його будинок в дирижабль. Але разом з ним в будинку виявляється бойскаут Рассел, який волею долі стає його супутником у подорожі.
Чому вчить:
вмінню дружити (незважаючи на різницю у віці);
відкритості новому досвіду, нових вражень;
позитивному образу старості.
3. Думками навиворіт (2015)
Вік: 10-11 років
Про що: 11-річна Райлі стає підлітком. Емоції, які керують її поведінкою (радість, сум, гнів, страх, огида), не справляються з новими складними переживаннями. Їм доводиться заново вчитися взаємодіяти і разом створювати нові спогади.
Чому вчить:
вмінню розуміти себе і свої почуття;
вмінню приймати зміни в житті;
відповідальності за свої вчинки.
4. Незрівнянний містер Фокс (2009)
Вік: 8-10 років
Про що: Лис Фокс разом з сім’єю живе в норі під деревомбіля ферми. Колись Фокс крав курей, але потім дав дружині обіцянку зав’язати з цим. Але інстинкти дають про себе знати. Фокс вирішує знову обікрасти фермерів, в результаті чого ставить під загрозу всю свою сім’ю.
Чому вчить:
вмінням контролювати свої інстинкти і бажання;
вмінню діяти спільно, бути частиною команди;
цінності сім’ї і сімейних стосунків.
5. Мирний воїн (2006)
Вік: 12-13 років
Про що: Молодий талановитий гімнаст Ден Міллмен отримує серйозну травму. Сенс життя для нього втрачений, йому здається, що всі роки тренувань були витрачені даремно. Однак він зустрічає таємничого наставника, якого він називає Сократом. Ця зустріч допомагає Дену переосмислити своє життя і знову знайти себе.
Чому вчить:
наполегливості, цілеспрямованості та наполегливості;
мудрості, осмисленого ставлення до життя;
вмінню долати розчарування.
6. Йдучи у відрив (1979)
Вік: 12-13 років
Про що: Четверо друзів, недавно закінчивших школу, намагаються домогтися слави і успіху. Дейв марить італійською культурою і, всупереч невдоволенню батька, прагне стати велогонщиком. Однак приїжджі італійські спортсмени ставлять його на місце. Дейв і його друзі вирішують створити власну команду, щоб перемогти в гонці.
Чому вчить:
автентичності, чесності по відношенню до себе;
цілеспрямованості;
дисципліни.
7. Королівство повного місяця (2012)
Вік: 14-15 років
Про що: Підлітки Сем і Сьюзі закохуються одне в одного і вирішують втекти від батьків. Вони обидва в своєму роді ізгої і намагаються стати щасливими удвох, далеко від дорослих, які не розуміють їх і не цікавляться їхніми почуттями. Місцевій владі разом з бойскаутами вдається розшукати дітей. Але спроба розлучити закінчується провалом.
Чому вчить:
чесності;
розумінню інших людей, їх переживань і спонукань;
вмінню будувати довірчі стосунки.
8. Спілка мертвих поетів (1989)
Вік: 15-16 років
Про що: В престижну школу для хлопчиків приходить новий учитель літератури. Він пробуджує в них інтерес до поезії і життя, нагадуючи про те, що життя швидкоплинне і треба завжди прагнути до найважливішого. Він відроджує таємний літературний клуб «Спілка мертвих поетів», який незабаром виявляється в центрі скандалу, викликаного самогубством одного з учнів.
Чому вчить:
сміливості;
вмінню відстоювати себе і свої інтереси;
допитливості, прагненню до знань.
9. Юність (2014)
Вік: 14-16 років
Про що: Фільм розповідає історію життя Мейсона, починаючи з першого дня в школі і до першого дня в коледжі. Герой росте, дорослішає, знайомиться зі світом дорослих, відкриває для себе любов і сексуальний потяг. Фільм став експериментом режисера Річарда Лінклейтера: зйомки тривали 12 років, а виконавець головної ролі дорослішав разом зі своїм героєм.
Чому вчить:
вмінню робити вибір, усвідомлювати його наслідки;
розумінню складності життя і навколишнього світу;
самоаналізу, розуміння себе, своїх бажань і спонукань.
10. Джуно (2008)
Вік: 15-17 років
Про що: Шістнадцятирічна Джуно дізнається, що вагітна. Тепер перед нею стоїть важкий вибір: залишити дитину, віддати її на усиновлення або ростити самій.
Чому вчить:
вмінню робити вибір у важких обставинах;
відповідальному ставленню до життя – свого і чужого;
впевненості в собі.
Можливо є якісь фільми які б ви додали у список? Що любите дивитись з дітьми?
Текст із сайту Затишок

20 популярних фільмів, в якмх підлітки впізнають себе, а батьки згадають молодість і краще зрозуміють своїх дітей
Немає коментарів:

Дописати коментар